top of page

KEVLAROVÁ PŘILBA MK7

Originální britská kevlarová helma s MTP potahem s "křovím" pro rušení siluety přilby a NGV mountem

Britská balistická vesta. Krom hlavních plátů vepředu a vzadu má ještě dodatečné dva po stranách. Používaná od roku 2010 do 2015. 

 

UBACS v MTP maskování od firmy Crye Precision. Bojová košile určená pro nošení pod balistickou vestou pro lepší cirkulaci vzduchu a odvětrávání potu.

 

MTP UBACS

MTP KALHOTY

NOSIČ PLÁTŮ OSPREY MK4

PEVNÁ OBUV

Nejčastějším zástupcem obuvy jsou kanady Haix nebo Lowa desert elite. Ve výjimečných případech i treková obuv. Záleží na inidviduálních potřebách a preferencích.

BRÝLE REVISION SAWFLY

Balistické brýle od firmy Revision Military.

PCS Kalhoty v MTP maskování od firmy Crye Precision. Vojáky často nahrazovány druhou generací combat kalhot téže od Crye.

CHRÁNIČE KOLEN BLACKHAWK

Ochrana proti poranění kolen. Také jsou pohodlné při zakleknutí.

Při variantě s kalhoty Combat Gen2, jsou chrániče přímo v kalhotech

TAKTICKÉ / STŘELECKÉ RUKAVICE

Ochrané rukavice s protiskluzovým materiálem na dlaních, popřípadě s chráničem kloubů.

MTP BATTLEBELT

Bederní pás v MTP maskování s MOLLE vazbou pro možnost přidání dodatečné vybavení.

23 litrový "Patrol bag" v Multicam maskování. Na munici, jídlo a zásoby na kratší operace. Od firmy Warrior Assault System. (Britská armáda používá spoustu druhů patrol batohů)

 

BATOH WARRIOR - PEGASUS

VÝSTROJ

MTP (Multi-Terrain Pattern)

Během nasazení v Afghánistánu v roce 2009 používali britští vojáci standardní DPM uniformy své armády. V závislosti na konkrétní oblasti, kde operovali, si volili kombinace mezi DPM vzorem pouštním a vzorem pro mírné pásmo. V některých provinciích, jako například provincii Helmand, nastával s volbou správné uniformy problém. Zdejší přírodní podmínky jsou totiž velmi rozličné - pouště, zemědělské zóny kolem řeky Helmand, hory, lesy i osídlené oblasti, a tak se objevily názory, že DPM vzory nejsou zrovna ideální...

V reakci na vzniklé podněty provedly týmy britského ministerstva obrany testy uniforem různých maskovacích vzorů. Řada zkoušení proběhla v Británii, na Kypru, v Keni a Afghánistánu. Cílem bylo stanovit, který vzor bude nejefektivnější v rozmanitých podmínkách afghánského bojiště. V testech nejlépe obstál vzor Multicam společnosti Crye Precision. Britská armáda se ovšem nespokojila s pouhým převzetím tohoto vzoru. Chtěla mít takový vzor, který zřetelně zachová britskou identitu DPM vzorů a který zaručí, že bude možné britské vojáky jednoznačně identifikovat. Proto zaúkolovala americkou Crye Precision a ta vyvinula vzor nazvaný Multi-Terrain pattern.

bottom of page